[Ana Sayfa ][Yazılar

Tatva Saati

Yazan Frater Parush

Aşağıda gösterilen Tatva cetveli Frater Parush'un Alchemist's Garret web sayfasından alınmıştır. Ne yazık ki, bu sayfa dahil da dahil olmak üzere, site artık halka açık değildir.  Gerçek adı Greg Boar olan Frater Parush, Alchemist Guild adında Yeni Zelandalı bir cemiyetin başkanı olarak bilinmektedir. Altın Şafak Cemiyetinin Yeni Zelanda'da geçmişi bu ülkeye yerleşen Dr. Felkin ve karısında dek inmektedir. Alchemist Guild, eski Altın Şafak üstatlarından ve ana cemiyetten kopan Stella Matutina Cemiyetinin başkanı Dr. Felkin'in uzun süre eğitim verdiği Whare Ra Mabedinin adeptlerinden Percy Wilkinson'den el alan bir Altın Şafak Cemiyetinden gelişmiştir. Aşağıdaki Tatva Saati veya cetveli bir Whare Ra üyesi tarafından hazırlanmıştır.   

Çeviren Kemal Menemencioğlu - Translation Copyright © 2003 hermetics.org

All Rights Reserved. Copyright © Frater Parush. 1997


 

 

 

Yandaki resim, Altın Şafak inisiyeleri tarafından yaygınlaştırılan Tatva fenomonin az bilinen bir yönünü göstermektedir. Tatva saati astral gelgitlerin aktığı ve çekildiği zamanları tam olarak hesaplamak için kullanılmaktadır. Burada gösterilen iki resim Whare Ra (Yeni Zelanda Altın Şafak Hermetik Cemiyeti) adepti'lerinden biri tarafından hazırlanan eski bir Tatva Gelgit Hesaplama Cetvelinin taranması ile elde edilmiştir.    

 

 

 

 


 

Aşağıda aynı saatin daha ayrıntılı resmi, ayrıca tatvalar ve astroloji arasındaki ilişkiyi görmemizi sağlayan bir dış çember göstermektedir. Bu konuda daha çok bilgi Israel Regardie'nin "Altın Şafak" kitabının 603'uncu sayfasında "Kuzey Kutbu Etrafındaki Dört As ile Simgelenen Helezoni Devinim Kanunu ("The Law of the Convoluted Revolution of the Forces Symbolised by the Four Aces Round the Northern Pole") başlığı altında verilmiştir. Bu sorunların daha derin bir anlayışı astral fiziğin çalışması hakkında derin iç görülere yol açar.

 


 

[Ana Sayfa ][Yazılar