Ruhçuluk ve Yeni Çağı  

madde işareti INSANLIGI BIRLESTIREN BILGIYI YAYMA VAKFI - METAPSISIK TETKIKLER ve ILMI ARASTIRMALAR DERNEGI "İNSANLIĞI BİRLEŞTİREN BİLGİYİ YAYMA VAKFI, insanlar arasında yardımlaşma ve dayanışmanın, sevgi ve hoşgörü ortamında birlik ve beraberliğin güçlenmesi için, mevcut bilgiler arasında müspet maneviyat tetkikleri yapmak ve üstün ruh değerlerinin ortaya çıkmasına hizmet etmek amacıyla kurulmuştur."
madde işareti Yükseliş Net Giriş "Dünyamız ve İnsanlık dahil olmak üzere kucakladığı tüm yaşam IŞIK ve SEVGİ yolunda büyük bir dönüşüm içerisinde. Herkes bunun farkında olsa da olmasa da bu dönüşüme dahil ve katkıda bulunuyor. Bu site, bunun farkında olanlar veya yakın zamanda farkında olacaklar için bir bilgi birikimini makaleler,çeviriler,linkler,çeşitli konularda çok sorulan sorular ve terimler, kitap listeleri ve aramızdaki bağın güçlü hale gelmesine yardımcı olacak çeşitli iletişim olanakları ile önünüze getiriyor". ( Bu sitede çoğu medyum kanalından gelme birçok yazı bulmak mümkündür. Normalde kaynağı veya kimliği meçhul "ruhsal tebliğler"e itibar etmek okült anlayışa ters düşer ve biz de tasvip etmiyoruz. Ancak Kitaplar bölümünden on-line kitaplara girerseniz tanınmış ve güvenilir bir ökültist olan Dion Fortune'in "Kozmik Doktrin" adındaki eserinin tercümesini bulursunuz. Bu ilginç eser tamamen farklı bir sınıfa girer.)     
madde işareti İÇSELGÜC TM ağırlık bir site. Genelde güzel hazırlanmış bir site, özellikle çakralar kısmı, ancak bazı fikirlere katılmıyoruz. 
madde işareti Humanizma Net Cenap Başman Şimdiye kadar gerek kitaplarım, gerek Internet site ve dergi yayın organlarından bilgilerinize sunduğum yazılarımı okuyucularımdan gelen istekler üzerine sade ve öz olarak bu sitemizde dersler halinde yayınlamaya karar verdim. Amacım evrensel insanlığımızı globalleştirmektir.
madde işareti Kriz Merkezi
madde işareti Dostluk Derneği "Doğru Yaşama Bilgileri, dünyada yükselmenin, arınmanın ve birliğe ulaşmanın esaslarını ve metodlarını bildirmektedir. Bu bilgileri SEVGİ DÜNYASI isimli aylık dergimizle, kitaplarımızla ve konferanslarımızla tüm ülkeye duyurmaya çalışmaktayız, tüm dünyaya da duyuracağız." Vaktiyle Metapsişik Derneğinden Ayrılan Dr. Rafet Kayserioğlu'nun kurduğu dernek. 
madde işareti EMF Dengeleme Tekniği
madde işareti Pyramid bilim yayınlarıGalaktik Konfederasyon, Galaksi Şeytanları gibi fantastik kitaplar (Yıldız Savaşları ile ilgisi yok) basma hazırlıklarında bir basımevi. 
madde işareti DUNYA KARDESLIK BIRLIGI 
madde işareti Bilgi Kitabı "BILGI KITABI halen Istanbul'da yasamakta olan BÜLENT ÇORAK isimli Hanima KOZMIK HIYERARSI' den (Kozmoyu Yöneten SISTEM' den) düsünce yoluyla yazdirilmis olan bir Kitaptir. * Bilgi Kitabi'ni okuyan Herkes, kendi Bilgi - Bilinç seviyesine göre, Sahip oldugu Dikkat ve Idrak kapasitesine göre "BILGI KITABI BILGILERI" içersinde çesitli Küçük veya Büyük Tezatlar-Çeliskiler tespit edebilir.* Etmelidir de Zira BILGI KITABI'nin içersine, Okuyanlarin Bilinç, Idrak ve Dikkat seviyelerini ölçmek üzere muhtelif Çeliskiler-Tezatlar özellikle konmus bulunmaktadir." (Yorum yok!)
madde işareti Ata Nirun'un bilinmeyen sitesi