Doğu Felsefesi   

 

Xxanadu Sitemize Advaita Vedanta konusunda mükemmel bir yazı veren Hülya'nın ilginç sitesine mutlaka ziyaret ediniz. daha yeni olduğu için ve Hülya çok enerjik ve üretken olduğu için yakında pek çok yinelikler bekleyebiliriz.. 
Reiki Turkey Natural Healing - Reiki Türkiye Doğal Şifa  "Reiki,Türkiye'de bir doğal şifa ve alternatif tıp yöntemi olarak git gide yayılmakta. Reiki, dünya üzerinde iki milyondan fazla kişi tarafından, gerek şifa gerekse ruhsal gelişim amacıyla kullanılan evrensel yaşam enerjisidir."
Reiki - Türkiye "Ogrenilmesi son derece kolay olmakla beraber, Reiki'yi kullanma yetenegi geleneksel metodlarla elde edilemeyip, ancak bir Reiki Ustadi'nin ogrencisine bu yetenegi transferi seklinde olmaktadir. Bu enerjinin kullanilmasi bireysel zekaya ya da ruhsal tekamul seviyesine bagli olmadigindan, her yastan ve gecmisten binlerce insana transfer edilmistir."
Yoga Merkezi Yoga üzerinde hoş bir web sayfası. Burada Patanjali'nin yoga sutralarının Türkçe çevirisi ve bir çok güzel yazılar bulursunuz.
Fengshui-İstanbul - Hümeyra Tümay'ın özenle hazırlanmış mükemmel sitesi: "Feng Shui-  'Rüzgar & Su' -insanlar ve doğa/ çevre'nin arasındaki ilişkiyi anlatan eski bir Çin yerleştirme sanatıdır. Herşey enerjidir, birbirine bağımlıdır ve sürekli değişim halindedir." 
Suha Ertekin'in T'ai Chi Ch'uan Sitesi YANG STİL-Prof. CHENG MAN-CH'İNG GELENEĞİ
Yogatürk  Çok güzel ve dolu bir site.
Hindistan Gezi Zafer Bozkaya'nın harika sitesi. Hindistan'a ucuz ve hazırlıklı seyahat etme konusunda gerekli bütün bilgileri ve fazlasını bu sitede bulursunuz. 
Feng Shui Ferda Ünsal'ın oldukça kapsamlı sitesi.
OSHO' nun Türkçe Web Sayfasına Hem tasarım olarak, hem de içerik olarak çok güzel bir site. Girin ve okuyun. Osho konusunda bir yazı hazırlıyoruz.
Dharma Yayınları    "Dharma Online Sitemiz henüz Test Aşamasındadır, Bu aşamada Dharma Online üyesi olabilirsiniz. Gelecekte bir çok avantaj ve sürprizlerden yararlanabilirsiniz." Dharma Yayınları Türkiye'nin en önemli alternatif yayınevlerinden biri olup birçok seçkin  kitabı yayınladılar.
HİNDOLOJİ Hindistan hakkında birçok ilginç bilgi sunan güzel bir site.
Ozge Ozbek's Homepage - Mitoloji, Hint tanriları, Hint yemek tarifleri,efsaneler, çeviriler, siirler... 
Maharishi-TM-Türkiye  Burada belirli bir ücret karşılığı aynı mantrayı mekanik bir tarzda tekrarlayıp beyni uyuşturma yöntemini öğrenebilirsiniz. Böylece TM'in uysal ve itaatkar bir üyesi olabilirsiniz. .  
Sahaja Yoga  Sri Mataji Nirmali Devi tarafından başlatılan bu hareket kültlere özgün itilaflı yöntemlerle birlikte Kundalini enerjisini uyarmaya yönelik bazı yöntemler kullanmaktadır. Bu yöntemler bazen çok etkili olabilir, ama kundalini bir oyuncak değildir ve bir kült liderine bağımlılık yaratmak yerine kişisel aydınlanma ve ruhsal olgunlaşma gerektirir. Ülkemizde epey yayılmıştır.   
Sahaja Yoga