Psikoloji, Parapsikoloji, Ben Ötesi Psikoloji, Bilimsel 

Ben Ötesi Psikoloji Ben Ötesi Psikoloji (Transpersonal Psychology) Sitesi gerçekten görülmesi gereken dört dörtlük bir site. Web site tasarımcılık açısında rahatlıkla ödül alabilecek konumda olan bu sitede konularda ilginç. Ben Ötesi psikoloji ezoterik psikoloji için daha güncel ve bilimsel bir addır. 
Ferhan Uçar Sitesi "Bu Sitenin Amacı:   Felsefe- Psikoloji-Biyoloji  üçgeninde  Benlik ve Aklın yapısını  sorgulamaktır"
Parapsikoloji
Psikoestetik; şeklin ötesindeki, şeklin gizlediği güzellik... Doç Dr. Nüsret Kaya'nın psikolojik görüşlerini içeren bir site "Dünyadaki tüm olumsuzluklar insan beyninden kaynaklanır. Beyniyle ilişki kuramayan erkekler 'çocuk', kadınlar da 'anne' gibi düşünür.
Psikolojik Dan. ve Tıbbi Hipnoz Merkezi--Uz. Dr. Tahir Özakkaş Psikiatrist-Psikoterapist'in sayfası: "HYPNOZ Mitoloji'de Tanrıların tanrısı Zeus'u bile uyuttuğu söylenen uyku tanrısı Hypnos'dan, günümüzde birçok hastalığın tedavisinde bir araç olarak kullanılan hipnoterapiye uzanan yolculuğun öyküsünü anlatacağız."
Ark'ın Psikoloji Sitesi - Psikoloji içerikli türkçe geniş kaynak... Program,IQ,Test,İllüzyon,Araştırma,Haber,Linkler,Doküman...
Türk Psikologlar Derneği
Tematik Konular 
Genetik ve Bilim
MATEMATIK
Matematik_Odası