Eski İsrail Uzay Güvenliği şefi,

uzaylıların var olduğunu ve insanlığın

buna hazır olmadığını söyledi

Yazan Aaaron Reich, Jerusalem Post Aralık 2020  (Former Israeli space security chief says aliens exist, humanity not ready) Çeviren Kemal Menemencioğlu


"Galaktik Federasyon"un İsrail ve ABD ile yıllardır iletişim halinde olduğu söyleniyor, ancak insanlık hazır olana kadar paniği önlemek için kendilerini bir sır olarak saklıyorlarmış.

İsrail Devleti uzaylılarla temas kurdu mu? Emekli İsrailli subay ve şimdiki Profesör Haim Eshed'e göre cevap evet, ancak "insanlık hazır olmadığı" için bu bir sır olarak saklandı. Yaklaşık 30 yıldır İsrail'in uzay programının başkanlığını yapan ve üç kez İsrail Güvenlik Ödülü'ne layık görülen Eshed, Yediot Aharonot'a verdiği röportajda hem İsrail'in hem de ABD'nin yıllardır uzaylılarla çalıştığını açıkladı. Ve bu “yabancılar” hiçbir şekilde göçmenlerle ilgili değildir; Eshed bir "Galaktik Federasyon"un varlığını açıklığa kavuşturmuştur.

Savunma Bakanlığı Uzay Dairesi'nin 87 yaşındaki eski başkanı, uzaylılar ile ABD arasında tam olarak ne tür anlaşmalar yapıldığına dair daha fazla açıklama yaptı ve bu anlaşmaların görünüşte "Uzayın yapısını" araştırmak ve anlamak istedikleri için yapıldı. Bu işbirliği, Mars'ta Amerikalı ve uzaylı temsilcilerin bulunduğu gizli bir yeraltı üssünü de içeriyor. Eğer doğruysa bu, ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD silahlı kuvvetlerinin beşinci kolu olarak Uzay Kuvvetleri'ni kurmasıyla örtüşür; ancak ABD ile rapor edilen dünya dışı müttefikleri arasında bu tür bir ilişkinin (eğer varsa) ne kadar süredir devam ettiği belirsizdir. Ancak Eshed, Trump'ın bunlardan haberdar olduğu ve varlıklarını bir ara açıklamanın "eşiğinde" olduğu konusunda ısrar ediyor. Ancak Yediot Aharonot'un bildirdiğine göre Galaktik Federasyon, insanlığın "gelişmesi ve uzay ve uzay gemilerinin ne olduğunu... anlayacağımız bir aşamaya ulaşması" gerektiğini düşündükleri için kitlesel histeriyi önlemek istediklerini söyleyerek onu bunu yapmaktan alıkoydu.

Bu bilgiyi neden şimdi açıklamayı seçtiğine gelince Eshed, zamanlamanın akademik ortamın ne kadar değiştiğine ve akademide kendisine ne kadar saygı duyulduğuna bağlı olduğunu açıkladı. Yediot'a yaptığı açıklamada, "Bugün söylediklerimi beş yıl önce aklıma getirseydim hastaneye kaldırılırdım" dedi. "Bugün zaten farklı konuşuyorlar. Kaybedecek hiçbir şeyim yok. Diplomalarımı, ödüllerimi aldım, trendin de değiştiği yurt dışındaki üniversitelerde saygı görüyorum."

Eshed, en yeni kitabı “Ufuk Ötesindeki Evren'de, Profesör Haim Eshed ile raportaj” yanı sıra uzaylıların nükleer kıyameti nasıl önlediği ve "ne zaman içeri girip Siyah Giyen Adamları ziyaret edebileceğimiz" gibi diğer ayrıntıları da içeren daha fazla bilgi verdi. Kitap şu anda piyasada mevcuttur. Eshed'in iddialarını destekleyebilecek herhangi bir kanıtın bulunup bulunmadığı belirsiz olsa da bu iddialar, İsrail'in 2019'da aya bir uzay aracı indirme konusundaki başarısız girişiminin arkasındaki grup olan SpaceIL'in yakın zamanda yaptığı bir duyurunun hemen öncesinde geldi.

"Yeniden heyecanlanmaya hazır mısınız?" metniyle sosyal medyaya yüklenen duyuruda, 9 Aralık 2020 tarihiyle birlikte "Aya Dönüş" yazısının yer aldığı 15 saniyelik Ay videosu yer aldı.

Bunun, inişe birkaç dakika kala mühendislerin temasını kaybetmesinin ardından düşen Beresheet uzay aracının devamı olması muhtemeldir. Ancak Beresheet 2 adlı devam projesinin hazır olmasının üç yıl sürmesi bekleniyor.

Jerusalem Post Personeli bu rapora katkıda bulunmuştur.

© 2023 hermetics.org

    [Ana Sayfa ][Yazılar