Makaleler   

Cihan Başpınar - Canlı Bir Varlık Olarak Gea (Dünya) "Gea yada genel adı ile Dünya Ana; yaşayan, canlı bir organizma olarak dünyanın kişiselleştirilmesidir. Bütün antik toplumlarda, onların efsane, inanış, gelenek ve düşünce yapılarında bir Toprak Ana fakat yaşayan bir Toprak Ana ifadesi buluruz...." Bu ilginç yazının devamı için tıklayınız.
Yoga Merkezi Kayanklar Bu sayfada Swami Krişnanada'nın kitaplarını ve Pastanjaji'nin Yoga Sutraları, Hatha Yoga Pradika  ve Bhagavad Gita gibi çeşitli Doğu Klasikleri bulursunuz. Gerçekten büyük bir hizmet.  
Gizem Ülkesi Birkaç makale içeren ve bir çok makaleye link açan bir site.  
Evrensel Işık 3  "Ezoterizmin Osmanlıca karşılığı Batinilik olup, Batın; içyüz-içteki anlamındadır. Bunun Türkçe karşılığı ise İçrek sözcüğüdür. Ezoterik bilgiler denildiği zaman, herkese açıklanmayan ancak belli eğitimlerden geçip o bilgileri almaya hak kazanmış kişilere verilen bilgiler kastedilmektedir. Ezoterik bilgilerin en önemli yönü yazılı olmaktan çok, bir yol gösterici(Mürşit) tarafından öğrenciye(Mürit) belli bir sistem dahilinde aktarılmasıdır. Bu yönteme inisiyasyon veya tekris denilmekte olup Türk-Şaman geleneklerinde de "El Vermek" deyimiyle yer almaktadır." 
Futhark Alfabesinin Gizemi "Futhark " alfabesi M.S. 3. yüzyıl ile 17. yüzyıl arasında , Kuzey Avrupa Germen halkları arasında (İsveç, Norveç, Danimarka) kullanılan bir alfabedir.Yoğunluğu İsveç ve Norveç'de olmak üzere Avrupa da 3500 kaya yazıtının, bu alfabe ile yazıldığı kabul edilmiştir. Bu makalenin konusu, diğer adıyla "Rün (1) " alfabesi de denilen "Futhark" alfabesinin, aslında Türk (2) asıllı GÖKTÜRK (3) alfabesi ile aynı temelden kaynaklandığını dikkatinize sunmaktır." 
Harran'lı bir Bilim Hanedanı Sabit bin Kurra ve Ailesi Harani Sabiler ve Sabit bin Kurra konusunda ilginç bir yazı
Olcay Öncül - Daphne
CircumSpice Eylül 2000 Yoga, mitoloji ve nice konuda ilginç yazılar. Hoş bir site.  
Rose Croix Teşkilatı
Klasik Dönem İslam Biliminin Kaynakları Üzerine Hasan Bahçekapılı'nin kaleminden değerli bir araştırma
Şiron Gezegeni - tempo Sıcacık Ahmet Baki'nin sitesinden
Farklı Bilinç Halleri bu ilginç ve değerli yazı dışında bulunduğu sitede ( Bilgistan. 3220 Sayfa... internetteki kutuphaneniz) de çok ilgiç yazılar vardır.
İdea Yayınevi  Felsefe ağırlıklı eletronik kitap ve makaleler.
Dergi@Net İçerik Çeşitli konularda makaleler
İncil Sanal İncil veya Yeni Ahit'in Türkçesi