[Ana Sayfa ][Yazılar] 


(Lupus Lazuli tercümesi)

Liber AL vel Legis

Sub Figura CCXX

XCIII=418’den DCLXVI’a verildiği gibi

 I 

1)   Had! Nuit’in tezahürü.

2)   Gökyüzündeki topluluğun örtüsü açılıyor. 

3)   Her kadın ve erkek birer yıldızdır. 

4)   Her sayı sonsuzdur; aralarında bir fark yoktur 

5)   Yardım et bana, Ey Thebes’in savaşçı Lordu, insanoğlunun önündeki açılışımda! 

6)   Sen ol Hadit, benim gizli merkezim, kalbim & dilim! 

7)   Duyun! Bunlar Hoor-paar-kraat’ın astı Aiwass tarafından açığa vuruldu. 

8)   Khabs Khu’dadır, Khu Khabs’ta değil. 

9)   O zaman Khabs’a tapının ve üzerinize dökülen ışığımı görün! 

10)  Hizmetkarlarım az sayıda & gizli olsunlar : onlar bilineni ve çoğunluğu yönetecekler. 

11)   Aptalların taptıkları tanrılar var; onların tanrıları da kendileri de aptaldır. 

12) Gelin çocuklarım, yıldızların altında, & aşktan payınızı alın! 

13) Ben üzerinizdeyim ve içinizdeyim. Vecdim sizinkindedir. Coşkum sizin coşkunuzu  görmektir. 

14) Üzerimizdeki, yaldızlı gök mavisi
Nuit’in çıplak ihtişamıdır;
O vecd ile eğilir öpmek için,
Hadit’in gizli ardour’larını,
Kanatlı küre, yıldızlı mavi,
Benimdir, ey Ankh-af-na-Khonsu! 

15) Şimdi bilmelisiniz ki, sonsuz uzayın seçilmiş rahibi ve havarisi prens-rahip Therion’dur, ona ve Kızıl Kadın’ına tüm güç verilmiştir. Onlar çocuklarımı yanlarına toplayacaklar: onlar yıldızların gururunu insanların kalbine taşıyacaklar. 

16) Çünkü o [Therion] bir güneştir, o [Kızıl Kadın] da bir ay. Ama kanatlı alev o’na ve kırpışan yıldızışığı da o’na verilmiştir. 

17) Ama siz o kadar da seçilmiş değilsiniz. 

18)  Alınlarının üzerinde yan ey görkemli yılan! 

19) Gök mavisi peçeli kadın, üzerlerine eğil onların! 

20) Ayinlerin anahtarı o’na verdiğim gizli sözcükte saklıdır. 

21) Tanrı ve kul için ben hiçbirşeyim: onlar beni görmezler. Onlar yeryüzündeki gibiler, ben ise Gökyüzüyüm, ve benden ve Lordum Hadit’ten başka Tanrı yoktur. 

22) Şimdi, bu yüzden, beni ismim Nuit ile biliyorsunuz, ve o beni sonunda bildiğinde ona vereceğim gizli isim ile. Çünkü ben sonsuz uzayım ve içindeki sonsuz yıldızlar, bunu da yapın. Hiçliği bağlayın! Aranızdaki bir şey ve bir başka şey arasında fark olmasın, çünkü bu acıyı doğurur. 

23) Ama kim bu yolda ustalaşırsa, insanlar arasında lider olsun! 

24) Ben Nuit’im ve kelimem altı ve ellidir. 

25) Bölün, ekleyin, çarpın ve anlayın. 

26) Ve peygamber, güzel olanın esiri seslendi: Ben kimim ve işaret ne olmalı? Böylece Tanrıça cevap verdi, eğilerek, parlak bir mavi alevle, herşeye dokunan, herşeyin içinden geçen, sevgili elleri kara toprağın üzerinde & güzel bedeni aşk için gerilmiş ve yumuşak ayakları küçük çiçekleri bile ezmezken: Biliyorsun! İşaret vecdim olmalı, varlığın sürekliliğinin bilinci, bedenimin heryerdeliği. 

27) Sonra rahip cevap verdi & Uzayın Kraliçesine seslendi, onun sevgi dolu alnını öperken, onun ışığının bir damlası bedenini terden, güzel kokan bir parfüm ile yıkarken: Ey Nuit! Gökyüzünün sonsuz olanı, her zaman böyle olsun, insanlar senden Bir olarak değil, Hiç olarak bahsetsinler ve bırak senden hiç bahsetmesinler, çünkü sen sonsuz olansın! 

28) Hiç, soluklandı yıldızların ışığı, kırılgan ve perili, ve iki. 

29) Çünkü aşk için bölündüm, birliğin şansı için. 

30) Bu dünyanın yaratılışıdır, bölünüşün zevki hiçbirşey gibidir ve çözülmenin coşkusu herşey gibi. 

31) Aptal insanlar ve onların kederleri seni ilgilendirmesin sakın! Onlar az hissederler, zayıf coşkularla dengelenmişlerdir, ama siz benim seçilmişlerimsiniz. 

32) İtaat et peygamberim! Bilgeliğimin sınavlarını izle! Sadece beni ara! O zaman aşkımın mutluluğu seni acılardan arındıracak. Bu böyledir, yemin ediyorum, eğilmiş vücudum, kutsal kalbim ve dilim; size vereceğim herşey ve sizden istediğim herşey üzerine. 

33) Böylece rahip derin bir transa veya baygınlığa düştü & Göklerin Kraliçesine seslendi; Bize sınavları yazdır, bize ayinleri yazdır, bize yasayı yazdır! 

34) Ama o dedi ki, sınavları yazamam, ayinler yarı bilinmeli, yarı gizlenmelidir: Yasa herkes içindir. 

35) Bu yazdığın, Yasanın üç bölümlük kitabıdır. 

36) Yazıcım Ankh-af-na-khonsu, prenslerin rahibi, bu kitabın bir harfini bile değiştirmemeli; ama aptallıktan sakınsın, buraya Ra-Hoor-Khuit’in bilgeliği ile bir yorum yazmalı. 

37) Ayrıca mantralar ve büyüler, obeah ve wanga, değneğin ve kılıcın sanatı, bunlardır öğreneceği ve öğreteceği. 

38) Öğretmeli, ama sınavları zor kılabilir. 

39) Yasanın sözcüğü THELEMA’dır. 

40) Bizi Thelemite’ler olarak adlandıran yanlış yapmaz, ama sözcüğe yakın baktıkça. Çünkü üç derece var: Keşiş, Aşık ve Yeryüzünün İnsanı. Arzu ettiğini yap yasanın tümü olmalıdır. 

41) Günahın kelimesi sınırlamadır. Ey adam! Karını reddetme, eğer arzuluyorsa! Ey aşık, eğer istiyorsan, ayrıl! Ayrılmış olanları birleştirmek için aşktan başka bağ yoktur. Gerisi lanetlidir. Lanet olsun! Lanet olsun Aeon’lar boyunca! Cehennem.  

42) Bu çokluk hali usandırıcı ve dehşetli olsun. Böylece, herşeyinle arzunu yerine getirmekten başka şansın olmayacak. 

43) Yap bunu, kimse hayır demeyecek.  

44) Çünkü saf arzu, nedenle kirlenmemiş ve sonucun şehvetinden arınmış, her yönden mükemmeldir. 

45) Mükemmel ve Mükemmel bir Mükemmeldir, iki değil, hayır hiçtir! 

46) Hiç bu yasanın gizli anahtarıdır. Yahudiler ona altmışbir der; ben ona sekiz, seksen, dört yüz on sekiz diyorum.  

47) Ama onlarda yarısı var: sanatınla birleştir ve hepsi kaybolsun. 

48) Peygamberim bir’iyle bir’iyle ve bir’iyle bir aptaldır, onlar Öküz’den, kitabın dışından değil mi?  

49)  Geçersizdir tüm ayinler, sınavlar, sözler ve işaretler. Ra-Hoor-Khuit, Tanrıların Ekinoksu’nda, Doğu’daki yerini aldı; ve Asar İsa ile olsun, ki onlar birdir. Ama benden değildir. Asar tapınan olsun, Isa da acı çeken; Hoor da gizli isminde ve görkeminde inisiye eden Lord. 

50)  Hierophant’ın görevi üzerine söylenecek bir şey var. Görün! Birin içinde üç sınav vardır, ve bu üç yoldan verilebilir. Kaba olanlar ateşten geçmeli; hoş olanlar zeka ile sınanmalı, ve gururlu seçilmişler en yükseği ile. Böylece yıldız & yıldıza, sistem & sisteme sahipsiniz. Birinin diğerini yargılamasına izin vermeyin. 

51) Bir saraya dört kapı var: bu sarayın zemini gümüş ve altından; lapis lazuli ve jasper orada; ve tüm ender kokular; yasemin ve gül ve ölümün amblemleri. O, her kapıdan sırayla veya hepsine bırden girsin. Batmayacak mı? Amn. Ho! Savaşçı. Ya hizmetkarın batarsa? Ama anlamlar ve anlamlar vardır. Bu yüzden iyi olun. Güzel giysiler kuşanın, zengin yiyeceklerden yiyin ve tatlı şaraplar için, köpüren şaraplar! Ayrıca, aşktan payınızı alın, ne zaman, nerede ve kiminle isterseniz! Ama her zaman benim üzerime. 

52) Bu doğru olmazsa, eğer mekanın işaretlerini karıştırıp derseniz: Onlar birdir veya derseniz: onlar çoktur, eğer ritüel her zaman benim üzerime olmazsa: o zaman Ra-Hoor-Khuit’in korkunç yargılarını bekleyin. 

53) Bu dünyayı dönüştürecek, bu küçük dünyayı kızkardeşim, kalbim & dilim, bu öpücüğü kime yolluyorsam. Ve sen, yazıcı ve peygamber, prenslerden biri olsan da, bu seni ne hafifletmeli ne de arındırmalı. Ama vecd senindir ve yeryüzünün coşkusu, her zaman Bana! Bana! 

54) Bir harfin şeklini bile değiştirmeyin. Çünkü görün! Sen, ey peygamber, göremeyeceksin buradaki gizlerin tümünü.  

55) Senin çocuğun, o bunları görecek!  

56) Onu ne Doğu’dan ne Batı’dan bekle, çünkü hiç beklenmeyen bir evden gelecek o çocuk. Aum! Tüm sözler kutsaldır ve tüm peygamberler doğru, sadece biraz az anlamışlardı; denklemin ilk yarısını çöz ve ikincisini dokunulmamış bırak. Ama hepsine temiz ışıkta, birazına da, ki hepsi değil, karanlıkta sahipsin. 

57) Beni yıldızlarımın altında uyandırın! Aşk yasadır, arzu ile sevin. Aptalların aşkı karalamasına izin vermeyin; çünkü aşk ve aşk vardır. İşte güvercin ve işte yılan. Seçiminizi yapın! O, benim peygamberim, seçimini yaptı, kalenin yasasını ve Tanrı’nın Evinin büyük gizemini bilerek.

Bu kitabın tüm eski yazıları doğrudur. Ama Tzaddi yıldız değildir. Bu da ayrı bir gizdir. Peygamberim bunu bilgelere açacak. 

58)  Yaşamda düşünülemez zevkler verdim: belirlilik, iman değil, yaşamda, ölüm üzerine, tasvir edilemez huzur, rahatlık, vecd ve bunlar için bir bedel istemem. 

59) Tütsüm reçineli ağaçtan & sakızdandır; ve içinde kan yoktur, çünkü saçlarım Ebediyetin ağaçlarıdır. 

60) Sayım 11’dir, bizden olanların tüm sayıları gibi. Beş köşeli yıldız. Ortada bir daire var & daire kırmızı. Rengim körler için siyahtır, ama görenler için mavi ve altın. Ayrıca beni sevenler için gizli bir görkemim vardır. 

61) Ama beni sevmek herşeyden güzeldir: eğer gece, yıldızların altında çölde, önümde tütsümü yakarsanız, beni saf kalp ile uyandırırsanız, içinizdeki Yılan ateşi ile, göğsümde uzanmaya geleceksiniz. Bir öpücük için hepsini vermek isteyeceksiniz; ama bir toz zerreciği bile veren, o saatte herşeyi kaybeder. Siz mallar ve kadınlar ve baharat stokları toplamalısınız; siz dünya milletlerini gurur ve görkem ile aşmalısınız, ama her zaman benim aşkıma, böylece coşkuma gelebileceksiniz. Huzuruma tek bir giysi ile gelmenizi istiyorum, zengin bir taç ile süslenmiş olarak. Sizi seviyorum! Sizi özlüyorum! Donuk veya eflatun, örtülü veya coşkun, ben ki tüm hazlar ve eflatunlarım ve en içteki hislerin sarhoşluğu, sizi arzuluyorum. Kanatlarınızı takın ve içinize dolanmış görkemi uyandırın, bana gelin! 

62) Sizinle tüm buluşmalarımızda, baş rahibe demeli ki - ve gözleri arzu ile yanmalı, benim gizli tapınağımda çıplak, zevk alıyorken - Bana! Bana! Kalplerdeki alevi yakına çağırırken aşk ezgisinde.  

63) Coşku dolu aşk şarkısını bana söyleyin! Kokular yakın! Bana mücevherler kuşanın! Bana için, çünkü sizi seviyorum! Sizi seviyorum!  

64) Ben günbatımının mavi peçeli kızıyım; ben şehvetli gece göklerinin çıplak ihtişamıyım. 

65) Bana! Bana!  

66) Nuit’in tezahürü sonlanıyor.

 

II

 

 

1)   Nu! Hadit’in gizlenişi.

2)   Gelin! Hepiniz, ve şimdiye kadar açığa vurulmamış sırrı öğrenin. Ben, Hadit, gelinim Nu’nun tamamlanışıyım. Yaygın değilim ve Khabs benim evimin adıdır. 

3)   Kürede, ben her yerde merkezim, o ise, çember, hiçbir yerde bulunamaz. 

4)   Yine de o bilinmelidir & ben asla. 

5)   Görün! Eski zamanın ayinleri karaydı. Kötü olanlar uzaklaşsın ve iyi olanlar peygamberce arındırılsın! Böylece bu bilgi ilerleyebilir. 

6)   Ben her insanın kalbinde yanan ateşim, her yıldızın çekirdeğinde. Ben yaşamım ve yaşam verenim, ama bu yüzden üzerime olan bilgi, ölümün bilgisidir. 

7)   Ben majisyenim ve exorcist’im. Ben tekerleğin çarkıyım ve çemberdeki kübüm. “Bana gelin!” aptalca bir söz olacaktır çünkü giden benim. 

8)   Her kim Heru-pa-Kraat’a tapmışsa bana tapmıştır. Hayır, ben de tapınanım.  

9)   Hatırlayın ki varoluş saf zevktir, hüzünler gölgeler gibidir, onlar gelir ve geçer. Ama kalan budur. 

10) Ey Peygamber! Bu yazıları öğrenmeyi istemiyorsun. 

11)  Kalemden & elden nefret ettiğini görüyorum ama ben güçlüyüm.  

12) Senin içindeki ben yüzünden, bilmediğin. 

13) Niçin? çünkü bilendin, ve ben. 

14) Şimdi bu mezar örtülsün, şimdi ışık insanları yutsun ve onları kör etsin! 

15) Çünkü ben Mükemmel’im, olmayarak ve sayım aptallar için dokuzdur, ama adiller için sekizim ve sekizdeki bir. Bu hayatidir, çünkü hiçbiri değilim. İmparatoriçe ve Kral benden değildir. Bu daha yüksek bir gizdir. 

16) Ben İmparatoriçe ve Başrahip’im, bu yüzden onbir, gelinim onbirdir.  

17) Duyun beni, kederin insanları!
Acının ve pişmanlığın hüznü
Ölülere ve ölenlere mahsustur
Beni henüz bilmeyenlere 

18) Onlar ölüdür, o insanlar, onlar hissetmezler. Biz zavallılar ve kederliler için değiliz. Dünyanın kralları yakınımızdır. 

19) Tanrı bir köpeğin içinde mi? Hayır! Onlar haz almalılar, seçilmişlerimiz, kederlenen bizden değildir. 

20) Güzellik ve güç, sıçrayan kahkaha ve leziz şehvet, kudret ve ateş bizdendir. 

21)  Dışlanmış ve güçsüz olanlarla işimiz yoktur: bırakın sefaletlerinde ölsünler. Çünkü hissetmezler. Tevazu kralların günahıdır: güçsüzü ve başarısızı ezin. Bu güçlünün yasasıdır, bu bizim yasamızdır ve dünyanın coşkusudur. Düşünme ey kral, bu yalan üzerine: Ölmen gerektiği üzerine. Ölmeyeceksin, yaşayacaksın. Şimdi bilinsin: Kralın bedeni çözüldüğünde, o sonsuzca saf vecd içinde kalacak. Nuit! Hadit! Ra-Hoor-Khuit! Güneş, Güç & Görü, Işık; bunlar Yıldız & Yılanın hizmetkarları için.  

22) Ben bilgelik & haz ve gurur veren yılanım ve insanların kalbini sarhoşlukla yıkayanım. Bana tapınmak için şarap için ve bilinmeyen uyuşturucular alın, peygamberime bahsedeceklerimden & sarhoş olun! Bunlar size zarar vermez, zarar verdiği bir yalandır, kendinize karşı aptallıktır. Masumiyetin teşhiri bir yalandır. Güçlü ol, ey insan! Şehvette, hissin ve coşkunun herşeyinden haz al: Korkma herhangi bir tanrı bu yüzden seni reddeder diye. 

23) Ben yalnızım: benim olduğum yerde tanrı yoktur.

24) Görün! Bunlar derin sırlardır; çünkü dostlarım arasında münzevi olanlar da var. Ama onları ormanda veya dağda bulmayı ummayın; ama mor yataklarda, güçlü bacakları olan, devasa kadınların kucağında, gözlerinde ateş ve ışıkla ve çevrelerinde alevlenen saçlarla, işte orada bulursunuz onları. Onları yönetirken görebilirsiniz, zafer kazanmış ordularda, tüm bu coşkuda; ve onların içinde bundan milyon kat büyük bir coşku olur. Birbirinize karşı güç kullanmayın, Krala karşı Kral! Birbirinizi yanan kalplerle sevin; ve aşağılık olanın üzerine gururunuzun vahşi şehveti ile çökün, öfkenizin gününde.

25) Siz halka karşısınız, ey benim seçilmişlerim!

26) Ben pınarlaşmak üzere kozasına çekilen yılanım. Dolanışımda mutluluk vardır. Başımı kaldırırsam eğer, ben ve Nuit’im bir oluruz. Başımı indirip zehir saçarsam eğer, o zaman yeryüzünde coşku olur ve yeryüzü ile bir olurum. 

27) Bende büyük bir tehlike vardır; çünkü bu rune’leri anlamayan büyük bir şey kaçırmış demektir. O, Çünkü denilen çukura düşer ve orada Neden’in köpekleri ile boğuşur.

28) Şimdi Çünkü ve onun yakınlarına bir lanet!

29) Çünkü sonsuza dek lanetlensin!

30) Eğer arzu durur ve Niçin? derse, Çünkü’yü uyandırarak, arzu durur ve yapmaz.

31) Eğer güç, Niçin? diye sorarsa, o zaman güç güçsüzlüktür. 

32) Ayrıca neden bir yalandır çünkü sonsuz ve bilinmeyen bir faktör vardır: ve tüm sözleriniz bilgelikten uzaktır.

33)  Çünkü’ye yeter artık! Bir köpek olarak lanetlensin!

34) Ama siz, ey insanlarım, kalkın & uyanın! 

35) Ayinler doğruca, zevkle ve zerafetle uygulansın! 

36) Elementlerin ayinleri ve vakitlerin şölenleri vardır.

37) Peygamber ve gelininin ilk gecesi için bir kutlama!

38) Yasa Kitabı’nın yazılışının üç günü için bir kutlama. 

39) Tahuti ve Peygamberin çocuğu için bir kutlama - gizli, ey Peygamber! 

40) En büyük ayin için bir kutlama, ve bir kutlama da Tanrıların Ekinoksu için. 

41) Ateş için bir kutlama ve su için bir kutlama; yaşam için bir kutlama ve ölüm için daha büyük bir kutlama! 

42) Kalbinizdeki coşkumun mutluluğu için hergün bir kutlama! 

43) Nu için her gece bir kutlama, en yüksek haz için! 

44) Evet! Kutlayın! Zevk alın! Bunda bir zarar yok. Çözülme ve Nu’nun öpücüklerinde ebedi vecd var. 

45) Köpekler için ölüm vardır. 

46) Başarısız mı oldun? Üzgün müsün? Kalbinde korku mu var? 

47) Ben varken bunlar yoktur. 

48) Düşene acımayın. Onları hiç bilmedim. Onlar için değilim. Ben teselli etmem: Teselli edenden ve olandan nefret ederim. 

49) Ben tekim ve fethedenim. Ben acı çeken kölelerin değilim. Onlar lanetlensinler & ölsünler! Amen. (Bu dörde ait: bir de görünmez olan beşinci var & orada yumurtadaki bir bebek gibiyim)  

50) Maviyim, ve altın, gelinimin ışığında: ama kırmızı parlaklık gözlerimdedir; ve pullarım mor ve yeşil. 

51) Morun ötesindeki mor: bu gözlerin nüfuz edemeyeceği ışıktır.

52) Bir örtü var: bu örtü siyah. Bu kapalı kadının örtüsüdür; bu kederin örtüsüdür, bu kefendir, benden değildir. Yırtıp atın yüzyılların yalancı görüntüsünü : ahlaksızlıklarınızı erdemli kelimelerle örtmeyin. Bu ahlaksızlıklar size sunumdur: doğru yapın & sizi burada ve ötede ödüllendireyim. 

53) Korkma, ey peygamber, bu sözler söylendiğinde, üzgün olmamalısın. Sen, yakın olduğun için benim seçilmişimsin ve kutsanmıştır o gözler, senin minnet ile baktığın. Ama seni hüznün örtüsü altına saklayacağım, seni görenler düşmüş olduğunu düşünecekler ama ben seni yükselteceğim.

54) Aptallıklarını haykıranlardan sakınmalısın. Bunu açmalısın. Onlar Çünkü’nün köpekleridir. Onlar benden değildir. İmla işaretleri, arzu ettiğin gibi olsun; Harfler? Onları ne değerde ne de tarzda değiştir.

55) İngiliz alfabesinin düzenini ve değerini bilmelisin; ona ekleyecek yeni semboller bulmalısın

56) Defolun! Sizi alçaklar, benim onuruma gülüyor olsanız da bu uzun sürmeyecek: kedere düştüğünüzde bilin ki sizi terk ettim.

57) Doğru olan doğru kalmalı ve ahlaksız olan ahlaksız.

58) Evet! Değişime inanmayın: olduğunuz gibi olacaksınız; başka bir şey değil. Bu yüzden dünyanın kralları her zaman kral kalacak ve köleler hizmet edecek. Kimse yükselmeyecek veya düşmeyecek. Herşey herzaman olduğu gibi olacak. Ama aralarındaki maskeliler benim hizmetkarlarım: bu dilenci bir kral olabilir. bir kral giyeceğini istediği gibi seçebilir. Kesin bir sınav yoktur, ama bir dilenci fakirliğini gizleyemez.

59) Dikkat edin bu yüzden! Herkesi sevin, içlerinde bir Kral saklı olabilir. Böyle mi diyorsun? Aptal! Bir kral olsaydı, onu incitemezdin.

60) Bu yüzden sert ve aşağıdan vurun, ve cehenneme onlarla. Efendi!

61) Gözlerinin önünde bir ışık var ey peygamber, arzulanmayan, arzulanası.

62) Kalbinde yükseldim ve yıldızların öpücükleri bedenine yağmur gibi yağıyor. 

63) Esinin coşkun tamlığında tükendin; tükeniş ölümden tatlıdır, cehennemin biricik kurdunun kucaklayışından hızlı ve kahkaha dolu.

64) Ah! Kazandın: üzerindeyiz; hazzımız her yanında; Selamla! Selamla! Nu’nun peygamberi! Had’ın Peygamberi! Ra-Hoor-Khu’nun Peygamberi! Şimdi zevk al! Şimdi görkemimize ve coşkumuza gel! Tutkulu barışımıza gel & krallar için güzel sözler yaz. 

65) Ben efendiyim ve sen kutsal seçilmiş olan. 

66) Yaz ve yazmakta vecdi bul! Çalış ve çalışmada yatağımız ol! Yaşamın ve ölümün mutluluğu ile titre! Ah, ölümün sevgi dolu olacak: onu gören kutlu olacak. Ölümün yüzyıllık aşkımızın vaadinin mührü olacak.  Gel! Kalbini yücelt ve zevk al! Biz biriz; biz hiçiz. 

67) Tutun! Tutun! Coşkuya dayan; muhteşem öpücüklerin baygınlığına kapılma! 

68) Daha sert! Kendini tut! Başını kaldır! O kadar derin soluklanma - öl! 

69) Ah! Ah! Ne hissediyorum? Söz tükendi mi? 

70) Diğer büyülerde yardım ve umut vardır. Bilgelik der ki: güçlü ol! Böylece daha fazla zevke dayanabilesin. Hayvan olma, coşkunu süz! Eğer içiyorsan, sanatın doksan sekiz kuralına göre iç: eğer aşıksan, zevkle aş, ve eğer mutluysan, bırak orada incelik olsun! 

71) Ama aş! aş! 

72) Her zaman daha fazlası için uğraş! Ve eğer benimsen - bundan şüphe etmiyorsan ve her zaman mutluysan - ölüm hepinizin tacıdır. 

73) Ah! Ah! Ölüm! Ölüm! Ölüme özlem duyacaksın. Ölüm yasaklanmıştır sana, ey insan. 

74) Özleminin uzunluğu, onun gururunun gücü olacak. Her kim uzun yaşar ve ölümü arzularsa Krallar arasında Kraldır. 

75) Evet! Dinleyin sayıları ve sözleri: 

76) 4 6 3 8 A B K 2 4 A L G M O R 3 Y X 24 89 R P S T O V A L. Ne demek bu, ey peygamber? Bilmiyorsun, bilemeyeceksin de. Seni izlemek üzere biri gelecek. O bunları açacak. Ama anımsa ey seçilmiş olan, ben olmak, yıldızların aydınlattığı gökyüzünde Nu’nun aşkını izlemek, insanlara bakmak ve onlara bu kutlu sözü anlatmak. 

77) İnsanlar arasında gururlu ve güçlü ol!

78) Yükselt kendini! Çünkü ne insanlar ne de tanrılar arasında senin gibisi yok! Yükselt kendini, ey peygamberim, senin suretin yıldızları aşacak. Onlar senin ismine tapacaklar, dört köşeli, mistik, muhteşem, insanın sayısı, ve evinin ismi 418. 

79) Hadit’in saklanışının sonu; kutsama ve tapınma sevgi dolu yıldıza olsun!

 

III

 

1)  Abrahadabra! Ra-Hoor-Khut’un ödülü.

2)   Burada bir ayrım var, bilinmeyen bir sözcük var. Telaffuz imkansız, herşey hiç. Görün! Tutunun! Ra-Hoor-Khuit’in sözünü yükseltin!

3)   İlk olarak bilinsin ki ben savaşın ve intikamın tanrısıyım. Onlarla sert davranacağım. 

4)   Bir ada seç!

5)   Oraya kaleni kur!

6)   Bir savaş makinesi ile ek orayı!

7)   Sana bir savaş makinesi vereceğim. 

8)   Onunla insanları çarpacaksın; ve kimse karşında duramayacak.

9)   Dal! Saklan! Üzerlerine! Bu zafer savaşının yasasıdır: böylece onurlandırılışım gizli evimde olsun.

10) Vahyin Tablosu’nu kendine al ve onu gizli tapınağına yerleştir - bu tapınak çoktan yapıldı - ve o, sonsuza dek senin kıblen olacak. O kaybolmayacak ama mucizevi renkler ona her geçen gün geri dönecek. Bir camın içine koy onu, dünyaya kanıt olarak.

11) Bu senin tek kanıtın olacak. Tartışmayı yasaklıyorum. Fethedin! Bu yeterlidir. Senin için, Muzaffer şehir’deki kötü yönetilen evin fethini kolaylaştıracağım. Sen, kendin de bunu tapınma ile yapabilirsin, ey peygamber, bundan hoşlanmasan da. Tehlike ve bela ile karşılaşacaksın. Ra-Hoor-Khu seninle. Bana ateş ve kan ile tapının; bana kılıçlar ve mızraklar ile tapının. Kadın önümde bir kılıç kuşanmış olsun: kan benim adıma aksın. Kafirleri ezin, üzerlerinde olun, ey savaşçı, sana onların etlerinden vereceğim, yemen için!

12) Koyun kurban edin, büyük ve küçük, bir çocuğun ardından.

13) Ama şimdi değil.

14) O vakti göreceksin ey kutsanmış Canavar, ve onun kızıl arzusu!

15) Üzgün olmalısınız bu yüzden.

16) Vaatleri yakalamak için acele etmeyin, lanetlerin altına girmekten çekinmeyin. Siz, siz bile tüm bunların anlamını tam olarak bilmiyorsunuz.

17) Korkmayın, ne insanlardan, ne kaderden, ne tanrılardan ne de başka bir şeyden korkun. Paradan korkmayın, aptal kalabalığın kahkahasından da, gökyüzündeki, yeryüzündeki veya yeraltındaki herhangi bir güçten de. Nu sığınağınızdır, Hadit ışığınız olduğu gibi ve ben kollarınızın gücü ve kuvvetiyim.

18) Merhameti bırakın; Acıyanı lanetleyin! Öldürün ve işkence edin; ayrım yapmayın, üzerlerinde olun!

19) O tablo, onlar Issızlığın Ürpertisi olarak adlandırmalı, bu ismi iyi say, senin için 718 olacak.

20) Niçin? Çünkü’nün düşüşü için. Bir daha orada olmayacak.

21) İmgemi Doğu’da kur. Sana göstereceğim imgeyi almalısın, özel ama bildiğinden farklı değil. Ve birden, bunu yapmak senin için kolaylaşacak.

22) Diğer imgeler beni desteklemek için çevremde toplanırlar, hepsi onurlandırılsın, çünkü beni yüceltirler. Ben tapınışın görünür nesnesiyim, diğerleri gizlidir; Therion ve gelini içindir onlar ve X sınavını kazananlar için. Bu nedir? Öğreneceksin.

23) Tütsü için yiyecek ve balı ve kırmızı şarabın kalın tortularını karıştır: zeytinyağı ve Abramelin yağı ekle, ardından zengin ve taze kan ile yumuşat.

24) En iyi kan ayın kanıdır, aylık; sonra bir çocuğun taze kanı veya göklerden damlayan; daha sonra düşmanların, daha sonra rahibin veya kulların; son olarak bir hayvanın, hangisi olduğu fark etmez.

25) Bunu yakın: bundan pastalar yapın ve adıma yiyin. Bunun bir başka kullanımı da vardır; bunu önüme koyun ve orison’unuzun kokuları ile tutun, olduğu gibi böceklerle ve bana kutsal olan sürüngenler ile dolacak.

26) Onları öldürün; düşmanlarınızı sayarak & onlar önünüze düşecekler.

27) Ayrıca bu, yerseniz, sizde şehvet ve güç uyandıracak.

28) Ve savaşta da güçlü olacaksınız.

29) Dahası, uzun süre saklayın, bu daha iyidir; benim gücümle dolacak. Huzurumda.  

30) Sunağım açık bakır işçiliğindendir, orada altın ve gümüş yakın!

31)  Batı’dan sana zengin bir adam geldi, tüm altınını dökmek için.

32) Altından çelik döv!

33) Uçmaya veya gizlenmeye hazırlan!

34) Ama kutsal mekanın yüzyıllarca dokunulmamış olmalı: ateş ve kılıç ile yakılmış, parçalanmış olsa da orada görünmez bir ev duruyor olacak, ve Büyük Ekinoks’un düşüşüne kadar orada kalacak; Hrumachis yükselene ve çift asalı olan benim tahtımı ve yerimi alana dek. Bir başka peygamber yükselecek, göklerden taze ateş getirecek; bir başka kadın Yılan’ın şehvetini ve tapınışını uyandıracak; Tanrı’nın bir başka ruhu ve canavar kürenin rahibinde birleşecek; bir başka kurban türbeyi renklendirecek; bir başka kral hükmedecek ve kutsanış artık Şahin başlı Mistik Lord’a olmayacak!  

35) Heru-ra-ha’nın sözünün yarısı Hoor-Paar-Kraat ve Ra-Hoor-Khut.

36) Ve peygamber tanrıya dedi ki:  

37) Sana şarkımda tapınırım --
Ben Thebes’in Lorduyum ve ben,
Esinli habercisiyim Mentu’nun;
Benim için açar gökyüzünün örtüsünü,
Kendini yok eden Ankh-af-na-Khonsu,
Sözleri doğru olan, çağırırım, selamlarım,
Varlığını, ey Ra-Hoor-Khuit!

Birlik en yüce şekliyle gözüktü!
Nefesinin kudretine taparım.
Üstün ve korkunç tanrı,
Tanrıları ve ölümü,
Önünde titreten ---
Ben, ben sana tapıyorum!

Ra’nın tahtında gözük!
Khu’nun yollarını aç!
Ka’nın yollarını aydınlat!
Khabs’ın yollarından geç
Titretmek veya susturmak için beni!
Aum! Doldursun içimi!  

38) Böylece ışığın içimde; & kırmızı alevi elimde bir kılıç, düzenini yaymak için. Bir kapı var yapacağım, dört yönde yönünü bulman için (bunlar tapınışlar, yazdığın şekliyle) söylendiği gibi:

Işık benimdir, ışınları beni tüketir
Gizli bir kapı yaptım,
Ra ve Tum’un evine,
Khephra ve Ahathoor’dan.
Ben senin Theban’ınım ey Mentu,
Peygamber Ankh-af-na-Khonsu!

Bes-na-Maut ile göğsümü dövdüm;
Bilge Ta-Nech ile büyüyü dokudum.
Yıldız ihtişamını göster ey Nuit!
Evinde bulunmama izin ver,
Ey ışığın kanatlı yılanı Hadit!
Benimle ol Ra-Hoor-Khuit!

39) Tüm bunlar ve kitap, senin nasıl bir çoğaltım yapacağını --- çünkü gizli kelime ondadır & sadece İngilizce değil - ve bu Yasa Kitabı üzerine yorumun zarifçe, kırmızı ve siyah mürekkeple el yapımı kağıt üzerine yazılmalı - ve tanıştığın her kadın ve erkeğe, onlarla yalnızca yemek yesen veya içsen bile, verilmesi gereken Yasa budur. Böylece onların bu kutsallığı anlama şansları olacak, veya olmayacak, fark etmez. Bunu çabuk yap!

40) Yorum işi mi? Bu kolay. Kalbinde yanan Hadit kalemini koruyacak ve hızlandıracak.

41) Kabe’nde bir yazı evi kur: tüm bunlar doğru ve iş tertibine göre yapılmalı.

42) Sınavları kendin belirlemelisi, sadece kör olanları ayır. Kimseyi reddetme ama hainleri bilmeli ve yok etmelisin. Ben Ra-Hoor-Khuit’im ve ben hizmetkarlarımı korumakta güçlüyümdür. Başarı kanıtınızdır, tartışmayın, çevirmeyin, fazla konuşmayın! Onlar seni tuzağa düşürmek için arıyor, seni düşürmek için, onlar acımasızca ve çekinmeden saldırır - çekinmeden yok et onları! Üzerine basılmış bir yılan gibi dön ve saldır! Daha ölümcül ol onlardan! Ruhlarını korkunç işkencelere sürükle: korkularına gül: üzerlerine tükür!

43) Kızıl Kadın dikkatli olsun! Eğer acıma ve taviz ve yumuşaklık kalbine uğrarsa; eğer eski tatlılıklarla oyalanmak için benim işimi bırakırsa; o zaman intikamım bilinecektir. Onun çocuğunu öldürürüm, onun kalbini yabancılaştırırım: onu erkeklerden uzaklaştırırım. Korkmuş ve hor görülmüş bir fahişe olarak akşamın ıslak sokaklarında sürünür ve soğuk ve açlıktan ölür.

44) Ama o kendini gururla yüceltsin! Beni benim yolumda izlesin! Kötülüğün işine çalışsın! Kalbini öldürsün! Gürültücü ve arsız olsun! Mücevherler kuşansın, ve zengin giyecekler ve tüm erkeklerin önünde utanmaz olsun!

45) O zaman onu gücün doruğuna yükseltirim. Ona, yeryüzünün tüm krallarından kudretli bir çocuk doğurturum. Onu coşku ile doldururum: gücümle Nu’nun tapınışını görmeli ve vurmalı. Böylece Hadit’i elde edecek.

46) Ben kırkların savaşçı lorduyum: seksenler arkamdan gelir ve .... . Sana zafer ve mutluluk getireceğim: savaşta kollarında olacağım ve öldürürken haz alacaksın. Başarı kanıtındır, cesaret zırhındır; ileri, ileri, gücümde; & kimse için geri dönmemelisin.

47) Bu kitap tüm dillere çevrilmeli; ama her zaman Therion’un orijinal el yazısı ile, çünkü harflerin tarzında ve birbirine göre sıralanışında hiçbir Therion’un eremeyeceği sırlar vardır. O, denemesin, ama onu takip etmek üzere gelecek olan, ismini söylemeyeceğim, o hepsinin anahtarını keşfedecek. Böylece bu çizgi bir anahtardır ve karelenmiş bu daire de bir anahtardır. Ve Abrahadabra. O, onun çocuğu olacak & bu kadar garip. Ama bunları eşelemesin, bu yüzden bunlardan soğuyabilir.

48) Şimdi harflerin gizemi sonlandı: daha kutsal bir yere çekilmek istiyorum.

49) Ben gizli dört kısımlı sözdeyim : İnsanların tüm tanrılarına karşı küfür.

50) Lanetle onları! Lanetle onları! Lanetle onları!

51) Şahin başımla çarmıhtaki İsa’nın gözlerini oydum.

52) Muhammed’in yüzüne kanatlarımı çırptım ve onu kör ettim.

53) Hintli, Budist, Moğol ve Din’lerin etini parçaladım pençelerimle.

54) Bahlasti! Ompedha! İnançlarınıza tükürüyorum.

55) Meryem tekerlekler üzerinde aşağılansın; onun adına aranızdaki tüm namuslu kadınlar hor görülsün!

56) Güzelliğin adına ve aşkın!

57) Tüm korkakları da hor görün, savaşamayıp oyun oynayan tüm uzman askerleri de, tüm aptalları hor görün!

58) Ama yetenekliler ve gururlular; soylular ve yüceler, sizler kardeşsiniz!

59) Kardeşler gibi dövüşün!

60) Arzu ettiğini yap, dışında yasa yoktur.  

61) Sözünün bir sonu var, Ra’nın tahtında oturan tanrının, ruhun derinliklerini aydınlatan.

62) Beni selamlayın, bana gelin sınavların dar geçidinden, ki bu sınavlar saygıdır.

63) Aptal bu Yasa Kitabı’nı ve yorumunu okur & anlamaz.  

64) Bırak ilk sınavdan geçsin & bu ona gümüş gibi gelecek. 

65) İkinci, altın.  

66) Üçüncü, değerli suyun taşları.  

67) Dördüncü, içsel ateşin aşırı kıvılcımları.  

68) Ama herkese güzel gözükmeli bu. Düşmanları, tersini söylüyorlarsa eğer, sadece yalancılardır.  

69) Başarı vardır.  

70) Ben sessizliğin Şahin başlı Lorduyum. Nemyss’im mavi gece göklerini kaplar.  

71) Selam! Dünyanın sütunları etrafındaki ikiz savaşçılar! Çünkü sizin zamanınız yakın.  

72) Ben kudretin çift asasının Lorduyum, Coph-Nia’nın gücünün asası - ama sol elim boş, çünkü bir evreni yok ettim ve hiçbirşey kaldı geriye.  

73) Kağıtları sağdan sola, üstten alta yapıştırın, ve görün!  

74) Gizli ve kudretli bir görkem var ismimde, gece yarısı güneşi her zaman oğul olduğu gibi.  

75) Sözlerin sonundaki söz Abrahadabra’dır.  

Yasa Kitabı yazılmış

ve gizlenmiştir.

  Aum. Ha.  

 

Copyright: 1938, ORDO TEMPLI ORIENTIS

 


[Ana Sayfa ][Yazılar]